Що сталося?

Останні дослідження у сфері психології доводять, що не існує дихотомії (роздвоєності) між наявністю проблем з психічним здоров’ям та їхньою відсутністю. А це означає, що  відсутність діагнозу зовсім не означає, що людина  психічно здорова. Як і у випадку з фізичним здоров’ям, людина може не мати ніяких захворювань, але при цьому вести спосіб життя, поводити себе або мати погані звички, які роблять його фізично або психічно нездоровим.

Проблеми з психічним здоров’ям – не є ознакою слабкості, скоріше навпаки. Часто рішучі, енергійні, цілеспрямовані та амбітні люди, які досягли високих результатів, найбільш уразливі і схильні до проблем з психічним здоров’ям, оскільки вони самі на себе тиснуть та ставлять зависоку планку. А це у свою чергу впливає і на здатність нормально спілкуватися з оточуючими. Будь-яка негативна реакція співрозмовника спотворює сенс того, що ви хочете донести — людина просто чує не те, що ви хочете сказати.

Комунікаційний процес є дуже складною взаємодією, яка викликає у його учасників певні реакції. Емоційність прийнято розглядати, як психобіологічне явище, пов’язане з потребою людей пристосуватися до внутрішніх психічних подразників, основною функцією якого є зняття емоційної напруги і підтримка психічної рівноваги.

Для того, щоб вибудовувати успішну кар’єру, нам необхідно вміти розуміти не тільки свої емоції, але і емоції співрозмовника, а також враховувати їх. Це допомагає реагувати відповідно до ситуації і вибудовувати відносини з людьми.

Що з цим робити?

Все починається з відкритості і доброзичливості.  Те, якими будуть наші взаємини з оточуючими людьми, в першу чергу, залежить від нас самих. Тут мова йде про уважність і психологічне здоров’я і така річ, як терапія, є важливим інструментом у вирішенні цього питання. Важливим є емоційний інтелект, в широкому сенсі означає можливість розуміння і регуляції емоцій. В рамках емоційного інтелекту виділяють декількох компонентів: усвідомленість, саморегуляція, емпатія, соціальні навички і мотивація. Вміння вести за собою людей і формувати міцні взаємини всередині команди, дозволить вам будувати довгострокові відносини в подальшому.

Ось кілька порад для поліпшення якості комунікації:

  • Шукайте проблеми в своїх комунікаціях, які викликають негатив у співрозмовника. Для цього стежте за реакцією людей на ваші слова, читайте невербальні ознаки роздратування або втрати уваги;
  • Отримуйте зворотний зв’язок-дізнавайтеся, чи так зрозуміла вас людина, як ви хотіли. В 1/3 випадку люди розкажуть вам зовсім не те, про що ви їм говорили. І це явна ознака того, що ви не зуміли донести свою думку. Завжди аналізуйте ці випадки, шукайте свої помилки в комунікаціях;
  • Поважайте співрозмовника, шукайте у нього позитивні сторони.

Які якості ефективного менеджера?

Якщо вибудовувати систему мотивації на недовірі, атмосфера в команді не буде органічною: в системі штрафів, контролю і обмежень, продуктивність співробітників становить не більше 30%. І навпаки, при створенні умов максимальної залученості, люди можуть вас здивувати своєю результативністю. Завдання лідера якраз в цьому і полягає-допомогти людині максимально проявити свій потенціал і, тим самим, прийти до успіху. Віра в людей, доброзичливість і відкритість — найважливіші аспекти в питанні побудови міцної команди і успішного бізнесу. Неможливо бути успішним менеджером, якщо ти не вмієш керувати собою. Існує ієрархія завдань, яка складається з трьох етапів: спочатку ти вчишся керувати собою, потім командою і далі продуктом. А ще необхідно ставити собі питання: “а чого хоче інша людина?» Це допомагає у вибудовуванні команди і в розумінні того, як комунікувати зі співробітниками і партнерами.

Як підтримувати своїх працівників?

Не уникайте розмови із співробітником, який, на вашу думку, потребує підтримки – чим раніше буде озвучена потреба в допомозі, тим легше йому буде отримати таку допомогу. При цьому, ставте прості питання спокійно і спонукайте службовця до розмови, проявляючи співчуття і розуміння. Якщо цього замало, зверніться до служби психологічної підтримки, щоб обговорити, як краще поводитись в делікатній ситуації.  Програма психологічної підтримки покликана допомогти співробітникам і керівникам вирішити особисті проблеми, що заважають ефективній роботі, і підвищити продуктивність компанії.